Üç Buçuk Atmak Deyiminin Anlamı ve Hikayesi

Bugün derste konu bir şekilde ‘üç buçuk atmak deyimine geldi, bunu deyim olarak nitelendirmek ne kadar doğru bilmiyorum, ve bu deyimin nereden geldiğini bulamadık. Şimdi biraz araştırma yaptım ve bana pek mantıklı olmayan bir açıklama buldum.

Öncelikle anlamıyla başlayayım, ‘üç buçuk atmak’ herhangi bir olayin gercekleşmesini, ya da gercekleşen bir olayın yankılarını korkuyla bekleme durumu anlamına geliyor. Kısacası korkmak. Peki bu kullanım nereden geliyor? Ekşisözlükte yazılanlar pek güvenilir olmamakla birlikte şu şekilde, ‘korku ile anal bölgede oluşan üç uzun bir kısa zonklamadır.’ Aslında çok ta mantıksız değil ama birilerinin bu kadar ince bir detaydan böyle popüler bir kullanım oluşturması pek inandırıcı gelmiyor fakat daha mantıklı bir açıklama bulana kadar en mantıklısı bu.

Üç Buçuk Atmak Deyiminin Anlamı ve Hikayesi” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>